Aktuality Kvíčaláci oldskauti

Zemřela Dagmar Metyšová

17. července 2023 zemřela ve věku 83 let Dagmar Metyšová, manželka vedoucího střediska v letech 1968-70 Karla Metyše a sama aktivní skautská vedoucí v tomto období.

V osobě sestry Dáši odešel další a bohužel jeden z posledních „osmašedesátníků“, starých poctivých skautů, kteří prakticky z ničeho dokázali v krátkém období necelých tří let vybudovat pevné základy moravskotřebovského skautského střediska, na kterých jsme my mladší po poslední obnově Junáka mohli později stavět. Čest její památce!

smuteční oznámení

5 1 hlasování
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Šedák Zdenek Kučera
9 měsíců před

Odchodem Dáši Metyšové do skautského nebe jsme zase ztratili jednu už z hodně mála posledních, milých a obětavých lidí, kteří nás formovali a dávali základ pro naše tenkrát obnovené a nepříliš lehko se rodící skautské hnutí. Karel i Dáša tomu obětovali hodně i kus života. Na Dášu jsme si vzpomenuli zrovna na našem posledním výročním setkání na Kvíčalce, s tím, že momentálně je v nemocnici. A o několik dní později přišla tato moc smutná zpráva.
Dášo, máš i s Karlem své nezastupitelné místo v mém srdci.
Patříš právem k historii našeho novodobého skautského hnutí v Moravské Třebové.
Šedák