1. oddíl 2. oddíl 4. oddíl 6. oddíl Aktuality oldskauti roveři

30.ročník soutěže O zlatou kulku Oldy Šetrného

V sobotu 17. února se uskutečnil 30.ročník naší střediskové soutěže ve střelbě ze vzduchovky O zlatou kulku Oldy Šetrného.

V sobotu ráno se prostor střelnice na Vojenské střední škole hemžil skauty a skautkami z našeho střediska. Jako každým rokem, i letos byla akce zahájena úvodním slovem Jessieho, hlavního organizátora této střediskové akce, a po představení všech pravidel se střelnice rozezněla výstřely ze vzduchovky a radostnými, občas i lehce zklamanými, výkřiky střelců.

V pozadí střelby probíhal i doprovodný program. Naše nejstarší skautky a vedoucí ze IV. a VI. oddílu si pro nás připravily stanoviště, která testovala našich pět smyslů – chuť, čich, zrak, hmat a sluch. Kromě toho nám střelci ze Střeleckého klubu mládeže SBS zprostředkovali střelbu z laserových zbraní.

Za pořadatele bych ráda poděkovala všem organizátorům, soutěžícím a Vojenské střední škole a VOŠ MO v Moravské Třebové, Městu Moravská Třebová, firmám OR-CZ a Eva Kubínová – EVIKMT a Střeleckému klubu mládeže SBS za podporu a sponzoring.

Sedmdesát soutěžících podalo výborné výkony a soutěžilo se nejen v řadách jednotlivců, ale i po celých družinách, které si za odměnu vystřílely dort. Letošní výkony přijel ocenit i samotný Olda Šetrný, který všechny výherce ocenil pověstnou kulkou.

A jak to tedy celé dopadlo?

Kategorie jednotlivců

Světlušky:

1.místo – Nikča Odstrčilová, 2.místo – Jolanka Štrajtová, 3.místo – Anežka Šerá

Vlčata:

1.místo – Táďa Nárožný, 2.místo – Vilda Roche, 3.místo – Kuba Konečný

Skautky:

1.místo – Bethy Podhorská, 2.místo – Barča Lipoldová, 3.místo – Hanča Kaděrová

Skauti:

1.místo – Riki Zeman, 2.místo – Peťa Fajt (Hop), 3.místo – Jáša Vojtíšek

Vedoucí – ženy:

1.místo – Lenča Pohanková, 2.místo – Eva Ludvíková (Kebule), 3.místo – Mirečka Navrátilová

Vedoucí – muži: